Цела Србија вперена кон нејзиното деколте: Еве ја жената која го прекрши дрес кодот на инаугурацијата на Вучиќ

ПИШУВА: ТОЧКА

За време на вчерашната инаугурација на претседателот Александар Вучиќ, се крена голема прашина околу изгледот на некои од присутните.

Главна тема била оваа жена која се појавила во фустан со длабоко деколте, иако дрес кодот тоа го забранува. Сите се прашувале која е таа дама, а сега конечно е и откриено.Станува збор за Невена Павловиќ, оперска пејачка на Народната сцена. Таа се појавила во прилично свечен фустан чиј горен дел е корсет кој ги истакнал нејзините бујни гради.

Оваа оперска дива се школувала и живеела во лондон, а своето деби на Народната сцена во Белград го остварила во 2014-та година во улогата на Сузана во операта на Моцарт - Свадбата на Фигаро.
No comments

Powered by Blogger.