Бела Хадид во венчаница од соништата во Венеција (фото)

Љубовниот живот и состаноците не се моментален приоритет на Бела Хадид, а тоа посебно го истакна во последното интервју за InStyle магазинот.„Кога си среќен, само сакаш да јадеш и да го искусуваш и да уживаш во животот. Јас сум токму таму! Јадам и живеам,“ беше одговорот на Бела кога ѝ беше поставено прашање за приватниот, љубовен живот.

Но, тоа не е пречка за Бела да облече венчаница од соништата.

За фотосесијата во романтичната Венеција, Бела се појави во бел корсет од крупна тантела и масивен фустан од карнери.

Нешто подоцна смени уште неколку елегантни креации.No comments

Powered by Blogger.