Британска диета: За 7 дена ослабете 5 килограми

Најновиот хит во светот кога станува збор за диетите ова лето е новата Британска диета која трае седум дена и може да се ослабе и до 5 килограми.Многу нутриционисти ја препорачуваат бидејќи дава брзи резултати. Правилата се следни:
Избор за појадок:

1. 1 варено јајце, 2 лепчиња на тост, чаша сок по желба

2. 1/3 шолја овесни снегулки со 1 шолја млеко, 1 лажица суво грозје, чаша сок по желба

3. 200 грама овошна салата, 150 грама нискомаслен јогурт

Избор за ручек:

1. 4 лепчиња на тост, 50 грама грав, овошје

2. 1 варен компир, 100 грама сирење со свежо или суво овошје, салата од зеленчук со сончогледово масло, еден портокал, јаболко или круша


Избор за вечера:

1. 1 варен компир, 60 грама грав, салата од зелка и морков, две шолји млеко

2. Супа од зеленчук со 25 грама сирење и 50 грама суви кајсии

На последниот, седми ден дозволени се само јогурт и зелен чај во неограничени количини.

No comments

Powered by Blogger.