6 лакови за нокти кои секоја жена треба да ги има во лето

Ако сте дел од оние дами кои сепак се потпираат на квалитетниот лак и природните нокти, наместо геловите и надградбите, знаете дека изборот на бои може да биде бескраен.

Пишува: Црнобело

Предноста на лаковите е што можете да ги менувате и бришете на секои 2-3 дена, па во летниот период можностите за шаренило на ноктите исто така е без крај.

Постојат 6 универзални бои и нијанси кои доколку ги имате, може безгрижно цело лето да се потпрете на совршениот впечаток кој ќе го остават вашите раце:

Беж нијанса


Бел


Светло црвена


Корална


Темно сина


Нешто светкаво

No comments

Powered by Blogger.