Излезе трејлерот за воената драма Dunkirk со Том Харди и Хари Стајлс

Image result for dunkirk
Трејлерот за новиот филм на Кристофер Нолан најавува потресна драма за една од најлегендарните битки во Втората светска војна.

„Она што се случи е колосална воена катастрофа“, вели еден од ликовите.

Во филмот играат Том Харди, Кенет Брана, Килијан Марфи, Хари Стајлс и Марк Риланс во улогите на војници кои чекаат спасување на францускиот брег.

Премиерата на Dunkirk е закажана за 21 јули.

No comments

Powered by Blogger.