Ќе купи куќа во Лондон за да биде блиску до дечко ѝ

Љубовната врска меѓу Тејлор Свифт и англискиот актер Џо Алвин е откриена пред само еден месец, но толку е сериозна што таа сакала да купи куќа во Лондон за да биде блиску до негоДеновиве таа се шетала по агенциите за недвижнини за да го одбере новиот дом иако до неодамна се шушкаше дека тој сакал да се пресели во Лос Ангелес.

Таа сакала да се пресели во Челзи, дел од Лондон кај што живеат богаташите.

Парот бил во врска веќе осум месеци.

No comments

Powered by Blogger.