Ги оставила мажите без текст: И на прагот од шестата деценија таа облекла ваков фустан

Пишува: Точка

На неодамна одржаната ревија на модата во Монако, актерката и позната Плејбој зајачица Памела Андерсон (49) без сомнеж била ѕвезда на вечерта. Витката фигура и заводливиот изглед, како и фустанот од кој запира здивот, биле доволни за да им го украде вниманието на сите присутни.

Памела се стекна со светска слава додека трчаше во познатиот црвен костим за капење во серијата „Чувари на плажата“.Сега, кога се наоѓа на прагот на шестата деценија од животот, Памела привлекува погледи како и пред две децении.Во долгиот црн фустан со едно рамо, со сребрени детали и многу провокативен крој преку деколтето, Памела покажала дека годините не и` можат ништо.


Атрактивната русокоса ги почестила присутните со својата прекрасна насмевка, иако и покрај се`, во прв план било нејзиното бујно деколте, кое во овој провокативен фустан ги привлекувало погледите на сите.
No comments

Powered by Blogger.