Најемотивните моменти од хуманитарниот концерт на Аријана Гранде во Манчестер

Во Манчестер викендов се одржа хуманитарниот концерт „One Love“ на Аријана Гранде во чест на загинатите од нападот кој се случи на 22-ри мај 2017-та година.Аријана со себе ги донесе некои од најголемите имиња во музичката индустрија и приредија прилично емотивно шоу.

Oва се дел од највпечатливите моменти на бината:
1. Мајли Сајрус и Фарел Вилијамс во дует ја отпеаја „Happy“:
2. Мајли Сајрус и Аријана Гранде ја отпеаја „Don’t Dream It’s Over“:
3. Џастин Бибер одржа емотивен говор:
И како за крај:
4. Аријана Гранде го заврши концертот со емотивна изведба на One Last Time (3:12:43) и Somewhere Over the Rainbow (3:17:37):

No comments

Powered by Blogger.