Фотографијата што го налути светот

Разголен маж фотографиран како позира покрај мртва ајкула го разбесни интернетот.



Бизарната фотографија со голема брзина се рашири на социјалните мрежи, а реагираа и организациите за заштита на животните.

Луѓето прашуваат кој е човекот на фотографијата кој се исмејува со мртви животни, а ТВ водителката Анека Свенска започна истрага по идентитетот на овој човек.

No comments

Powered by Blogger.