Ѕвезди кои не се опседнати да живеат во луксуз

Обично славните ги гледаме во скапи ресторани, опкружени со обезбедување, како влегуваат во скапи автомобили, облечени во парчиња облека направена по нивни мерки и вкус...Сепак, има и тотална спротивност на нив – ѕвезди кои не се оптоварени со тоа каков автомобил возат, купуваат од пазар и се возат во метро.
Џенифер Лоренс

Русокосата актерка во една прилика била забележана во постар модел на Volkswagen Eos. И додека се вози во просечен автомобил нејзината фондација донира 2 милиони долари за детска клиника.Кијану Ривс

90% од неговите приходи од Матрикс ги донирал, преферира да живее во изнајмено станче или хотел и да се вози со метро.


Сара Џесика Паркер

Спротивно на онаа слика која ја имаме, Сара Џесика Паркер им шие облека на своите ќерки наместо да им купува, и не се плаши да оди до локалниот супермаркет или пазар сама.


Кејт Мидлтон

Веќе неколку години наназад сме воодушевени од приземноста на Кејт Мидлтон, барем кога се работи за стилот и облеката. Рециклирањето на едно исто парче е нејзин заштитен знак, а фустаните многу често ѝ се од продавници кои секој може да си ги дозволи, како на пример Zara.


Џенифер Гарнер

Џенифер успешно го комбинира статусот на холивудска ѕвезда и посветена домаќинка. Гарнер често ќе ја видите како пазари по локални маркети, додека од друга страна 10 години голем дел од парите ѝ одат во фонд за спасување на децата.


Рис Витерспун

Уште една актерка која знае што е финансиска дисциплина.


Џесика Алба

Убавица која досега има стекнато огромно богатство, но и понатаму може да ја видите на опуштени прошетки без телохранители и користење на метро.

No comments

Powered by Blogger.