Идеи за вечера: Седум лесни рецепти со пилешко

Image result for 7 Easy Chicken Dinners

За сите љубители на пилешко, овие рецепти се идеални за лесен оброк во вечерните часови.

Пилешко со макарони и брокула, пилешко со зеленчук и лукче, пилешко во Алфредо сос, печен пилешки стек со зеленчук, пилешко со портокал, пилешко со макарони, полнето пилешко, кој рецепт да го одберете е лесен и брз за приготвување.

No comments

Powered by Blogger.