Бермуди од чипка – за мажи! (фото)

Пастелни и проѕирни, најновите машки бермуди се изработени од тантела,а предизвикаа лавина од реакции на социјалните мрежи.Во последно време, на мажите навистина не им е лесно, барем кога се модните трендови во прашање. A, по сѐ изгледа, дизајнерите за машка мода и сѐ повеќе позајмуваат инспирација од женскиот гардеробер.

Ако може да се суди по последниот контроверзен изум, веројатно припадниците на посилниот пол ги очекува чипкаста и проѕирна сезона.
Имено, додека импресиите од кратките комбинезони за мажи ни се сѐ уште свежи, пристигна нов шокантен модел што претендира комплетно да им ја преземе „славата“.Станува збор за проѕирните и чипкасти панталончиња во пастелна палета на бои, а кои претставуваат модна креација на брендот „Hologram City“ од Лос Анџелес.

Покрај бермудите, достапни се и кошули од истиот материјал, па може да се искомбинираат, а цената на двата производа изнесува по 49 долари за парче.Секако, интернет корисниците не останаа имуни на трендот, па веднаш изреагираа и го исмеаа, но сигурни сме дека ниту овој производ нема да остане без свои купувачи.А, дали и колку добро изгледаат чипканите бермуди на мажи - проценете сами!


No comments

Powered by Blogger.