Премиерот Зоран Заев се сретна со Семјуел Жбогар

Премиерот Зоран Заев денес имаше средба со амбасадорот на Европската унија во Македонија Самуел Жбогар.Ова е прва средба на Заев како премиер со преставникот на ЕУ.

Средбата се случи пред најавената седница на Владата на која според најавите ќе се расправа и за смената на јавниот обвинител Марко Зврлески.

No comments

Powered by Blogger.