Ново видео од нападот врз Села: Може да се слушне како извикуваат "Каде е Заев, Заев ни треба"

Пишува: Точка

Откако го извлекоа Села, како што може да се слушне од видеото, насилниците викаат "Каде е Заев, Заев ни треба".

Телевизија Алсат објави ново видео на кое се прикажува како демонстрантите, кои на 27-ми април брутално нападнаа пратеници и сниматели, го влечат пратеникот Зијадин Села низ ходниците од Собранието.
Според некои сведоштва, тие мислеле дека е мртов кога конечно го оставиле.

No comments

Powered by Blogger.