Која е злобната страна на секој хороскопски знак?


Во астрологијата, хороскопскиот знак Риби, има симбол на 2 риби поврзани за опашката, кои пливаат заедно во две спротивни насоки: кон рајот и пеколотСекој хороскопски знак има своја темна страна, што како сенка го прогонува и носи некои несензитивни одлуки наместо него.

Ако умеете да се насмеете на своја сметка, прочитајте која е темната страна на вашиот хороскопски знак:

Овен

Овните се импулсивни. Тие се водени од Марс, планетата на војната, и тие се секогаш подготвени да скокнат во битка при првиот импулс. Среќни сте ако можете да избегате од нивниот презир, што може да се случи само ако некој друг ги деконцентира, па така да заборават на планот да ве уништат.

Бик

Има скриена опасност во наизглед мирниот и прибраниот Бик. Луѓето кои ги знаат, за нив ќе кажат дека тие речиси никогаш не се лутат. Сепак, тие можат да бидат многу бесни, но имаат висока точка на вриење.

Тие чекаат додека емоциите целосно не го надвладеат нивниот разум, а кога тоа ќе се случи - губат секаков допир со реалноста и треба да се плашите од нив.

Близнаци

Близнаците имаат проблем со нивниот кредибилитет, што значи дека многу често лажат и речиси се неспособни да ја кажат вистината. Причина за тоа може да биде фактот што тие секојпат знаат да си ја менуваат вистината според нивното расположение.

Иако тие не се многу злобни, нивните лаги можат да им помогнат да направат некои недозволиви работи.

Рак

Раковите знаат да бидат многу опсесивни. Тие имаат голема потреба да сакаат и да бидат сакани. Кога ќе се опседнат со некој, тие едноставно не можат да се откажат додека не стигнат до целта.

Нивната потреба од љубов е толку голема, што може да го уништат секој, кој ќе им се најде на патот како пречка. Може да се каже дека Ракот е еден од „позлобните“ знаци, но не е на прво место, само поради тоа што изворот на нивната „злоба“ е поради љубов.

Лав

Лавот никогаш нема да помине некоја своја морална граница само за да повреди некој директно. Тие мислат дека тие се над тоа, затоа што се подобри од сите други знаци и можат да се контролираат. Но, сепак можат да направат индиректно да се чувствувате како да сте под нив.

Тие ќе направат да бидете љубоморни на нив и да се чувствувате очајно, затоа што не можете да бидете исти како нив. Омилени алатки за одмазда на Лавот се социјалните мрежи и озборувањето.

Девица

Девиците се многу критички настроени. Нивниот критицизам доаѓа од потребата да ви помогнат. Тие секогаш се трудат да се подобрат на некое поле и затоа мислат дека и вие сакате да слушнете нешто лошо за вас, со цел да го поправите тоа.

Многу луѓе им кажуваат дека се злобни и често истото го мислат самите за себе. Но, сепак тоа не е точно и тие не се злобни, туку само не покажуваат многу емоции.

Вага

Вагите се многу љубезни и имаат добри манири. Но, сепак овој знак има најголема шанса да биде од едната страна на судски спор. Тие секогаш имаат причина да тужат некого, сакаат да се решат неправдите и сакаат животот да биде фер.

Така што, немојте да се изненадите ако во еден момент се добри и љубезни со вас, а во друг сакаат да ве уништат на суд, затоа што правдата не била на нивна страна.

Скорпија

Скорпиите се водени од Плутон, планетата на смртта, моќта и трансформациите. Тие обожаваат игри на моќ и некогаш ќе ги играат против вас само за да ја тестираат вашата лојалност.

Длабоко во себе, тие се сензитивни и се грижат за другите, но таа нивна особина си ја гледаат како слабост. Затоа, ако понекогаш ги надвладее таа слабост, тие ќе бараат виновник за тоа и секако ќе се одмаздат. Дефинитивно најзлобниот хороскопски знак.

Стрелец

Овој хороскопски знак не знае колку злобен може да биде, а тоа го прави уште поопасен. Тие многу често не можат да ги видат работите од друга персепктива и се многу уверени дека нивното мислење за работите е најправилно.

Имаат огромен потенцијал да бидат злобни кога ќе ја откријат својата моќ над луѓето.

Јарец

Јарците се способни да ви земат сè што имате. Тие ќе се појават во вашиот живот и ќе ви го уништат со тоа што ќе бидат подобри од вас во сè. Ќе направат сè за да го изгубите достоинството и самопочитта.

Но, сепак нема да можете да им се налутите, затоа што не можете да бидете лути на некој кој само добро си ја врши работата.

Водолија

Водолиите не можете да ги сретнете во конфликти, бидејќи често се дистанцирани и не ги интересираат други луѓе. Но, нивната лоша страна лежи во тоа што се егоистични, непостојани и немаат тактика.

Тие бегаат од своите грешки и не ги признаваат, но никогаш нема да дозволат вие да го направите истото. Ќе ги памтат вашите грешки засекогаш и дури откако ќе се извините, тие со години потоа повторно ќе прават да се сетите на нив.

Риби

Рибите прават детални планови за тоа како ќе го уништат својот непријател, но немаат издржливост и трпение, па затоа и се откажуваат од своите планови.

Тие ќе сонуваат за тоа да ви го уништат животот, но едноставно ќе немаат сила да продолжат со тој сон. Најлошо што можат да ви направат е да глумат жрвта и да глумат пред другите дека многу сте им згрешиле, па на тој начин да ви ја уништат репутацијата.

No comments

Powered by Blogger.