Судија поврати среде натпревар и „доби“ црвен картон

Image result for Referee shows red card to sick assistant!

На натпреварот меѓу Килмарнок и Данди во Шкотска се случи несекојдневна сцена кога помошникот судија Ендру Меквилијам. На Меквилијам му беше толку лошо што не можеше да издржи и поврати на неколку метри од аут линијата.

Доби овации од трибините, а потоа главниот судија Крег Томпсон направи нешто што никој не можеше да го предвиди: му покажа црвен картон на помошникот. Секако, тоа беше само шега и сите на стадионот одлично ја прифатија.

No comments

Powered by Blogger.