Никој не го очекуваше ова: Погледнете што направи десничарката Ле Пен после поразот на изборите

Пишува: Точка

Уште првичните резултати од вчерашните претседателски избори во Франција, покажаа дека нов претседател ќе биде Емануел Макрон кој што во вториот круг ја прегази десничарката Марин Ле Пен.

Ле Пен веднаш му честиташе откако веќе стана јасно дека Макрон ќе стане нов претседател на Франција и најави дека наскоро ќе формира ново татковинско движење кое ќе учествува на следните парламентарни избори.

Ако може да се суди според видеото кое што се појави на социјалните мрежи, Марин Ле Пен се чини како да не се грижи што ѝ избега претседателската фотелја, па снимена е како танцува во добро расположение.

No comments

Powered by Blogger.