10 едноставни модни правила кои ќе ве направат модно гуру

Не мора да копирате модни блогерки или да слушате цели лекции на тема мода за да го трансформирате вашиот стил на подобро.Сè што ви треба се само 10 правила и совети за преку ноќ да се претворите во модно гуру.
Правило бој 1: Кога не знаете што да облечете – облечете црно


Правило број 2: Цената на облеката не е важна. Важно е добро да ја искомбинирате.


Правило број 3: Чантата е најдобрата инвестиција која може да ја направите.


Правило број 4: Очилата за сонце треба да може да ги носите во било која сезона.


Правило број 5: Ако нешто ви недостасува за да го комплетирате изгледот, додадете впечатлив детаљ во силна боја.


Правило број 6: Мешајте ги стиловите – макси фустаните може да изгледаат кул со старки, а секојдневните маички може да изгледаат скапо ако ги искомбинирате со пар фармерки и добри чевли.


Правило број 7: Избегнувајте невкусно провокативни детали и модели.


Правило број 8: Винтиџ облеката е ваш добар пријател кога сакате да изгледате кежуал.


Правило број 9: Помалку е повеќе, кога станува збор за вашата шминка и фризура.


Правило број 10: Самодовербата во она што го носите е клучот на добриот изглед.

No comments

Powered by Blogger.