Time: Највлијателните луѓе во 2017 година

Магазинот Time направи нова листа на 100 највлијателни луѓе во светот, а во неа се вклучени славни политичари, музичари, светски лидери, филмски ѕвезди, спортисти и бизнисмени.Во категоријата „Лидери“ се најдоа Владимир Путин, Доналд Трамп, Тереза Меј, папата Францис, Реџеп Тајип Ердоган, Ким Јонг-ун и други.

За секоја личност од листата е напишана колумна, а истата има пет категории. Меѓу стоте највлијателни луѓе се најдоа и ќерката на Доналд Трамп, Иванка Трамп со нејзиниот сопруг Џаред Кушнер.

На листата се најдоа и Ед Ширан, Ема Стон, Марго Роби, Џејмс Корден, Рајан Рејнолдс, Џон Леџенд, Вајола Дејвис, Џеф Безос, Мелинда Гејтс и други.

No comments

Powered by Blogger.