Американка нападнала таксист: Влегла во возилото, го силувала, но ни тоа не било доволно па..

Напиша: Tочка

Британи Картер (23) од Охајо е уапсена поради сомнение дека со нож под грло силувала таксист, а потоа и го ограбила..

Нападот се случил на почетокот на оваа година, а Британи, според американските медиуми, имала и соучесник.

Таа наводно со уште едно лице влегла во такси возилото пред хотел во Охајо, а кога таксистот излегол од центарот на градот, Британи извадила нож и му го ставила под грло на таксистот.Таа потоа го силувала таксистот, додека сочесникот земал околу 35 долари (сите пари кои ги имал таксистот во себе). По силувањето и грабежот тие го напуштиле возилото. Британи неодамна беше уапсена поради потерницата и и' се заканува повеќегодишна затворска казна.

No comments

Powered by Blogger.