Најмладата милионерка патува по цел свет, а со своите фотографии ќе ве остави без здив

Пишува: Точка

Таа вели дека тоа не е ништо луксузно, па сака да ги инспирира и другите луѓе да патуваат...

20 – годишната Александра Андерсен може да се пофали со голем број нули на својата банкарска сметка, но и со авантуристички дух и страст кон патувањата кои ја одвеле ја најегзотичните дестинации во светот.Од адреналински тури, до забави во природа, Александра досега доживеала уникатни искуства во својот живот кои сака да ги споделува со следбениците на нејзиниот профил на Инстаграм, кои ги има во голем број.Убавата Норвежанка не крие дека нејзиното семејство стои зад познатата тутунска компанија „Тајдеманс“ кое и` овозможува ваков начин на живот, на кој многумина и` завидуваат. Александра „тежи“ 1.17 милијарди долари.Александра еднакво ги сака и животните, а особено го памети патувањето во Африка, кога се дружела со слонови.Исто така, и нуркањето е нејзина голема пасија.Патувањето со нелимитиран буџет дефинитивно има свои предности...
No comments

Powered by Blogger.