Мажи кои драстично ослабеле и сега се дефиниција за машка холивудска убавина

Не е тајна дека вишокот масти и килограми ни го нарушува здравјето, но честопати остава и негативен прв впечаток.Овие мажи биле изморени од негативните коментари на сметка на нивната тежина и нивниот изглед, па решиле малку понапорно да работат на себе.

Ова се резултатите:

Марк Лудлоу – изгубил 60 килограми

Долго време сите го задевале заради неговата тежина, додека тој се борел со анксиозност и депресија. За 2 години работите се промениле на подобро, ослабел 60 килограми и сега работи како личен фитнес тренер.


Ноа Кингри – изгубил 86 килограми

29-годишното момче дури се обидело и да си го одземе животот заради постојаната борба со килограмите и неуспехот. Но, кога престанал да пие алкохол и се претворил во фитнес фанатик, Ноа изгубил 86 килограми за 18 месеци.


Луиз Триго – изгубил 104 килограми

Во 2011-та Луиз бил во многу лоша состојба, тежел 180 килограми, ја изгубил работата, а потоа и девојката. Докторите го предупредиле дека ако не го промени начинот на живот, може да биде опасно по неговиот живот. По 6 години опоравување, денес Луиз има здрава килажа, нова партнерка и работа која ја сака. Работи како личен тренер и им помага на луѓе кои ја имаат истата битка како него.

Рос Гарднер – изгубил 88 килограми

Во моментот кога сфатил дека му требаат две карти за две места во авион, само за него, решил да ги промени навиките. Денес е во топ форма и им помага на луѓето да се ослободат од вишокот килограми.


Ели Сафарти – изгубил 53 килограми

Во 2008-ма година Ели тежел 135 килограми и се чувствувал ужасно физички и ментално. Неговиот брак дошол до самиот крај заради неговиот нездрав начин на живот. Му требале 4 години за да се доведе во ред. Денес е во топ форма и тежи 84 килограми.Рик Сноудон – изгубил 81 килограм

Рик бил зависен од шеќер и во тоа време тежел 165 килограми. Кога научил да свири гитара, неговата опсесија по слатки ја заменил со опсесија по музика. Во комбинација со контролирана исхрана, ја преполовил тежината.


Натан Пристли – изгубил 76 килограми

18-годишниот Натан имал ментални проблеми и заради тоа пател од прекумерна тежина. Не сакал да го напушти домот и дури имал обид за самоубиство. 2 години подоцна, благодарение на неговата упорност и посветеност, Натан се довел во форма и денес работи како фитнес инструктор.


Паскал Броко – изгубил 135 килограми

31-годишниот Паскал Броко одлучил да го промени својот живот во рок од 1 час. Буквално преку ноќ се посветил на напорни тренинзи, долги прошетки и здрава исхрана со зеленчук и овошје. 3 години подоцна изгубил цели 135 килограми. Сега е професионален бодибилдер.

No comments

Powered by Blogger.