Крвав напад во Ерусалим на Велики Петок: Повредени се три лица меѓу кои и бремена жена

Пишува: Точка

Во Ерусалим имаше напад во трамвај во кој повредени се три лица, а една девојка моментално се бори за живот.

Млада израелка во 20-тите години е тешко повредена во напад со нож, соопштуваат официјални лица од Ерусалим.

Друга жена, бремена, исто така е повредена, како и еден маж кој се обидел да побегне од напаѓачот, но тие не се во критична состојба.

Полицијата известила дека напаѓачот конечно е спречен, но не го откриле неговиот идентитет.
BREAKING: Stabbing attack on the tram i Jerusalem, Israel, One girl stabbed and critically injured, Palestinian terrorist apprehended

Нападот се случил во непосредна близина на ѕидовите на Стариот Град.

No comments

Powered by Blogger.