Сите го мразат: Внукот на руски тајкун е "најодвратниот човек на светот"

Пишува: Точка

НОВОПОВРЕДЕН ЗОРАН ЗАЕВ И УШТЕ НЕКОЛКУ ДРУГИ ПРАТЕНИЦИ ВКЛУЧУВАЈЌИ И НОВИНАРИ ПРИ НАПАД ВО СОБРАНИЕТО


Внукот на еден од најбогатите руски олигарси, Игор Неклудов, убедува луѓе и им нуди пари да се однесуваат на најниско ниво, за тој да се сити и тоа да го објавува на својот канал на ЈуТјуб. Тогаш и не чуди фактот што Григориј Мамурин Гриша се смета за најодвратен човек на светот.

Гриша има свој канал на ЈуТјуб на кој поставува клипови за да докаже дека со парите може да се купи се. Речиси сите негови видео снимки имаат врска со секс, им плаќа на жени да му го перат автомобилот во долна облека, а потоа им плаќа на луѓе да ја пијат неговата урина, на девојки да му ги покажат градите на улица, се потстрижуваат до гола глава или пијат сок од домат. На кратко - на своите снимки тој бара од сите да се понижат.

Себеси се нарекува "рускиот Спилберг" и убеден е дека на овој начин ја покажува слабоста на општеството.

"Јас не ги осудувам тие луѓе. Верувам дека имаат проблеми поради кои прифаќаат да направат одредени работи. Не знам што би направил ако ги имам истите проблеми како и тие", ја пренесува Daily Mail неговата изјава.
Уште едно видео покажува како тој седи во својот мерцедес, а потоа сопира пар и ги прашува колку ќе чини тој да има секс со девојката, а момчето да чека да завршат.
Им понудил 2.000 евра, но момчето му се заканило со ќотек. Но, најлошиот дел од приказната допрва доаѓа - момчето се премислило, па почнало да преговара за цената.

Тоа видео е прегледано речиси 2.000.000 пати, а ни останатите не заостануваат, бидејќи очигледно Русите сакаат да гледаат понижување.

No comments

Powered by Blogger.