Ја обожувавте како Кели во серијата „Беверли Хилс“: Денес не би ја препознале

Пишува; Toчка

Кариерата на актерката Џени Гарт дефинитивно ја одбележа улогата на убавата Кели Тејлор во серијата „Беверли Хилс 90210“. Нежната, привлечна русокоса денес го прославува својот 45-ти роденден и воопшто не личи на онаа симпатична русокоса која сите ја паметиме.

Иако изгледа многу поразлично, со доста килограми повеќе отколку во младите денови, некогашната заводничка од омилената серија во 90-тите години, продолжила да ги шармира мажите.После два неуспешни бракови зад себе, Џени Гарт го освоила една деценија помладиот актер Дејвид Абрамс, со кого се венчала во 2015 година.

Џени денес е мајка на три ќерки Лус (18), Лоли (12) и Фиона (8).Симпатичната Кели беше на 59-тото место на FHM листата на 100 најсексапилни жени во 2000 година, како и на 93-тото место на оваа листа во 2001 година.Последната голема улога Џени ја имала минатата година во филмот "A Time To Dance".Што мислите вие, дали многу се променила од славните денови во серијата „Беверли Хилс 90210“?

No comments

Powered by Blogger.