Масакр во Лос Анџелес, полицијата пукала во осомничениот


Полицијата во Лос Анџелес примила дојава за неколку случаи на убоди со нож во Скид Роу во Калифорнија.

Вчеравечер специјалците по пристигнувањето на местото на инцидентот, пукале во осомничениот и го уапсиле на улицата Санд Педро. Три избодени жртви биле пронајдени во областа.

Една од жртвите е транспортирана во локалната болница, а за останатите две жртви или за состојбата на осомничениот нема информации, пренесува RT.
Chopper 4 over stabbing/ shooting incident in DTLA  and @LAFD on scene, 6th & SanPedro. @NBCLA

Update: Multiple people stabbed in Skid Row; officer-involved shooting also occurred http://on.ktla.com/rUcsG 
Нема повредени полицајци во инцидентот. Заменик-шефот, Роберт Аркос, изјави за Los Angeles Times дека очевидци забележале три лица прободени со нож, сите на различна локација во Скид Роу. Акрос, исто така ијавил дека специјалците кои реагирале се дел од LAPD's RESET (Resources Enhancement Services Enforcement Team).
 first pictures from LA's skid row.. reports of multiple people stabbed and officers forced to open fire on suspect.. @FOXLA
Скид Роу е област во центалниот дел на Лос Анџелс, потиснат меѓу Финансиската област и Уметничката област. Тука живее една од најголемите популации на бездомници во Америка.

Couldn't park for work, story on the street is someone had stabbed a couple of people then the cops shot him 

No comments

Powered by Blogger.