Каде ќе живее Анџелина Џоли по разводот со Бред Пит?Кога станува збор за вистински холивудски ѕвезди, Сесил Б. Демил, се наоѓа на врвот на листата, бидејќи е еден од основачите на филмската индустрија.Сепак, тој се смета за татко основач на американската кинематографија.

Во времето кога тој режирал и продуцирал, живеел во палата која сега ќе биде поседувана од нова филмска икона, поточно, од Анџелина Џоли.

Според извори, таа потрошила дури 25 милиони долари за да ја поседува оваа палата.

Изградена е во 1913-та година и лоцирана во престижниот затворен парк „Laughlin“ каде живеат многу познати филмски ѕвезди, како Натали Портман.

Се состои од 6 спални соби и 10 тоалети што е дефинитивно доволно за Џоли и 6-те деца.

Еве како изгледа нивниот нов дом:
No comments

Powered by Blogger.