Ријана самошто ја освои Коачела со овој дијамантски комбинизон и со прикачена мрежа на лице

Пишува: Точка

Кога Ријана ќе се заљуби во некоја луда идеја за облакање, целиот свет обрнува внимание, но нејзиниот изглед на Коачела овој викенд ја качи модата на ново ниво - мрежест комбинизон покриен со кристали?

Кој го земала директно од колекцијата на Гучи за есен 2017-та.

Зимањето на ова парче на рано тест-возење, поп-дивата и нејзиниот стилист Jaheel Weaver, одбраа спој на необичниот мрежест комбинизон на Гучи со кристали и тексас шорцеви и Гучи маичка.

Овој момент на висока мода го разбранувал фестивалот на кој инаку сите се облечени фестивалски - реси, плетени дезени и сл. По Ријана се вртеле глави, каде и да помине - многу нормално - кога изгледала вака:И прилично искрено си напишала на Инстаграм за модниот проблем на сите нас: "Не можам да си одам дома се уште, бидејќи не го видоа доволно луѓе мојот аутфит" - со повеќе од милион лајкови само на овој пост, мислам дека е безбедно да се каже дека епскиот момент на Ријана го добил вниманието што го заслужува.No comments

Powered by Blogger.