Најмалку три лица загинаа во Стокхолм, откако камион влета во толпа луѓе


Засега не се знае точниот број на повредени во инцидентот.

Западните медиуми јавуваат дека целиот реон е блокиран од полицијата.

Сведок за локалните медиуми изјавил дека видел стотици луѓе како бегаат од нешто, за да се спасат.


No comments

Powered by Blogger.