Славни парови во кои партнерите си личат еден на друг

Сигурно не сте забележале дека дел од славните парови си наликуваат.Ако подобро им ги анализирате сите црти на лицето, како и конструкцијата на телото, ќе сфатите дека се „машка“ и „женска“ верзија.

Не веруваме во тоа дека кога си долго со некој човек почнуваш да „личиш“ на него, но веруваме дека сличностите може да се привлечат.

Големи се шансите да не сте забележале дека овие ѕвезди си личат со нивните љубовни партнери:

Жизел Бундшен и Том Брејди


Бијонсе и Џеј Зи


Џесика Бил и Џастин Тимбрлејк


Џесика Алба и Кеш Ворен


Меган Фокс и Брајан Остин Грин


Кортни Кокс и Џони МекДејд

No comments

Powered by Blogger.