Мисицата сфатила дека таа не е победничката, а нејзината реакција го насмеа целиот свет

Пишува: Точка

Една од учесничките на Мис Колумбија не успеала да го сокрие своето разочарување бидејќи не била избрана таа за Мис, па со својата реакција станала хит на социјалните мрежи.

Ванеса Родригез и Лаура Гонзалез Оспина ја чекала одлуката која од нив две ќе продолжи во финалето на натпреварот, но по се изгледа дека Ванеса во својата глава веќе одлучила дека токму неа ќе ја одберат. Но, водителката го прочитала името на Лаура, а изразот на лицето на бесната Ванеса кажува се'.

Снимката од тој момент се проширила на социјалните мрежи, а настанале и некои прилично забавни споредби.

No comments

Powered by Blogger.