Што се случува кога Меси ќе проба да влезе во Дизниленд?

Најдобриот фудбалер во светотот Лионел Меси се обиде маскиран да влезе во Дизниленд во Париз, но тоа не му успеа и покрај брадата, очилата и качулката.Sвездата на Барселона се обиде да го сокрие идентитетот, но посетителите го препознале уште на редот за карти.Меси бил во Дизниленд со својата сопруга и двата сина, а еуфоријата што ја предизвика воопшто не му се допаднала.Сепак, тој ги испочитува фановите и остана да се фотографира со нив. Фотографиите набргу станаа вирални.

No comments

Powered by Blogger.