Џенифер на квадрат: Мускулестата Анистон го облекла истиот фустан како бујната Лопез - разликата е драстична!


Пишува: Точка


Велат дека имитирањето е најискрената форма на ласкање..

Се зборуваше за храброста на Џенифер Анистон да го облече овој фустан кој го открива нејзиното деколте и нозете. Многумина овој нејзин чекор да облече фустан во висок процеп кај нозете го поисоветуваа со изданието на Анџелина Џоли на доделувањето на Оскари во 2012-та година, но иако нивните фустани се слични, не се идентични.


Но затоа овој Версаче фустан на Анистон е идентичен со оној на Џенифер Лопез, кој латино ѕвездата го носеше на концертот на Медисон Сквер Гарден во август минатата година.


Со оглед на тоа дека слабичката Анистон и бујната Лопез се сосема различни жени, со различна градба на телото, би било тешко да се забележи дека впрочем станува збор за истиот фустан.
Видете ја разликата и сами.. на која од двете Џенифер и' стои подобро?

No comments

Powered by Blogger.