Масовно труење во Тетово: Над 400 луѓе во болница - врие полиција

Пишува: ПРЕС 24

Над 400 луѓе ноќеска се затруле најверојатно од храна во фабриката за автомобилски седишта „Леар" во Тетово, дознава Прес24.

Според информацииите, цела смена завршила во тетовската болница. Болницата во моментов ја обезбедуваат над 50 полициски службеници. Иnформацијата за Прес24 ја потврдија и од МВР.

Се уште нема детали за какво труење станува збор и каква е сосотојбата на затруените.

Наша екипа е на терен наскоро повеќе информации.

No comments

Powered by Blogger.