360 степени дознава: Груевски ја напушти државатаПретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска, кога треба да се избира нов претседател на Собранието, ја напуштил Македонија и заминал во Турција.

Како што објавија од емисијата 360 степени на нивниот Фејсбук профил, го снимиле Груевски по слетувањето на аеродромот „Ататурк“ во Истанбул.

No comments

Powered by Blogger.