Ова се шпионките кои го убиле полубратот на Ким Јонг Ун


Малезиската полиција навела дека уапсила жена која е осомничена дека го убила Ким Јонг Нам.

Кинеската телевизија "CCTV" објавила фотографија од една од двете жени кои на аеродромот во Малезија, користејќи отровни игли, го убиле 45-годишниот Ким Јонг Нам, полубрат на севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун.Жените од аеродромот по извршениот атентат побегнале со такси.

View image on TwitterView image on Twitter
UPDATE: CCTV footage shows the woman as she fled the scene with another woman by taxi, both agents who assassinated Kim Jong-Nam are dead
Малезиската полиција навела дека уапсила жена која е осомничена дека го убила Ким Јонг Нам.
UPDATE: Malaysian police say Myanmar woman detained at KL Airport for investigation in connection with death of Kim Jong-Un's half brother


Жената била уапсена на аеродромот во Куала Лумпур, а во моментот на апсењето била сама.

No comments

Powered by Blogger.