Некогаш таа беше најубавото девојче во светот: Погледнете како изгледа сега како тинејџерка


Нејзиното детство беше насловната страница на „Vogue” и сите ја нарекуваа најубавото девојче во светот! Денес има 15 години и изгледа прекрасно.


Тајлен Блонду го красеше француското издание на престижниот магазин „Vogue” и пред да влезе во тинејџерските години. Сè започнало кога скаутите за таленти ја забележале на ревијата на Жан Пол Готје и оттогаш нејзиното второ име беше „најубавото девојче во светот“. Тајлен сега е девојка, а титулата за најубаво девојче во светот ја носи малата Русинка Анастасија Књазева.

Тајлен денес има 15 години, а манекенството е нејзиниот животен повик. Агенцијата "IMG models" која ја застапува, ги застапува и Џиџи и Бела Хадид, но и ќерката на Синди Крафорд. Од ова можеме да заклучиме дека местото меѓу ѕвездите на манекенството ѝ е загарантирано.

Таа е прилично активна на социјалната мрежа Инстаграм каде што има речиси милион следбеници.


Следбениците особено ѝ делат пофалби поради опуштените изданија во кои се фотографира и во кои ја истакнува својата природна убавина.

No comments

Powered by Blogger.